Вівторок, 17.07.2018, 20:14
Методична скринька заступника директора
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Стан інформатизації в Новотавричеській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів 

       Сучасний темп розвитку суспільства надзвичайно високий. Щоб встигати за змінами, людина повинна переробляти величезну кількість інформації, яка надходить з усіх точок земної кулі. Тому інформаційні технології мають сьогодні пріоритетне значення в усіх сферах діяльності й визначають розвиток суспільства завтрашнього дня.

       Об’єктивною реальністю є те, що ми живемо в інформатизованому світі. Тому кожній школі зараз потрібно забезпечити, крім комп’ютеризації навчального процесу, реалізацію цільової програми інформатизації закладу освіти. Таке завдання прагне виконати й адміністрація Новотавричеської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

       На педагогічну раду для обговорення було винесено питання впровадження комп’ютерних технологій в роботу школи. З урахуванням шкільних фінансових можливостей, кадрового забезпечення була прийнята програма впровадження комп’ютерних інформаційних технологій у навчально-виховний процес та адміністративну діяльність школи. Виконання програми розраховано на п’ять років, так як її реалізація виконується власними силами школи та спонсорськими коштами.

       В нашій школі використовується 1 навчальний комп’ютерний комплекс, в наявності  6  ПК, з них: 1 використовується в управлінні, 6 в навчальному процесі, 1 демонстраційний, 1 сканер, 1 принтер, проектор і мультимедійна дошка. Паспорт  на комп'ютерний  клас складений.

       Всі комп’ютери об’єднані в єдину  мережу та підключені до  Internet.

       Школа має програмне забезпечення операційної системи Windows та 25 комплектів комп’ютерних програмних засобів навчання (з них – 18 природничо-математичного циклу, в тому числі віртуальні лабораторії з фізики, хімії, біології, інформатики, природознавства; 7 – гуманітарно-естетичних). Створено банк даних електронних навчальних посібників з предметів.

       Інформатику в школі викладають 2 вчителя з  вищою педагогічною освітою – Бабіч С.В.,  Федорченко А.І.. Обидва вчителі пройшли навчання   і мають відповідні сертифікати.

       Згідно робочого навчального плану в школі викладається в 9-11 класах курс «Інформатики» (1 год/тижд.). В старшій школі, з метою розширення можливостей учнів до здобуття загальноосвітньої профільної підготовки, їх соціалізації та, враховуючи учнівські запити, створена  група  інформаційно-технологічного напрямку, де поглиблено вивчається додатково 1 год/тижд інформатика (10 клас). Також з метою впровадження у навчальний процес інформаційних технологій, формування комп’ютерної грамотності учнів, за рахунок варіативної складової введений інтегрований пропедевтичний курс «Сходинки до інформатики» для учнів 2-4 класів; в 8-х класах – факультатив « Створення мультімедійних презентацій», а в 9-х класах - факультатив «Основи інформаційних технологій». Загалом, вивченню комп’ютерної грамоти охоплено 94% учнів.

Середнє навантаження на комп’ютерний  класс  на тиждень становить:

1. уроки інформатики та профілізація – 5 годин

2. факультативи - 7 годин

3. проведення уроків вчителями – предметниками ≈ 8 годин

4. індивідуальна робота вчителів та учнів ≈ 30 годин,

       Комп'ютерні кабінети використовуються як засіб навчання, що вдосконалює процес викладання, підвищує його ефективність, якість та результативність.

       Проводиться робота по навчанню вчителів та адміністрації школи користуванням комп'ютерами. Станом на сьогоднішній день володіння умінням працювати з комп'ютером на рівні користувачів становить:

- адміністрації - 75 %

- педагогічних працівників - 80 %

       11 вчителів  школи пройшов курси Intel; з них 1 вчитель крім того – курси «Партнерство…»

       Школа   відпрацювала введення єдиного інформаційного освітнього простору за програмою «Курс +». За цей час була складена база учнів та працівників школи, занесені дані про  приміщення школи. Складені списки по класах, з предметів та по навантаженню вчителів згідно їх тарифікації та робочих навчальних планів. Були сформовані електронні звіти ЗНЗ-1 та 83-РВК.. Але залишилось ще чимало роботи: відкоригувати зміни на новий навчальний рік, пов’язані з тарифікацією; ввести дані для формування електронного розкладу.

       Можливість виходу до всесвітньої мережі в Інтернет використовується ефективно: школа має електронну пошту. Через електронну пошту Інтернет-можливості  школа  має  зв’язок з іншими школами, вищими навчальними закладами, освітянськими організаціями. Доступними стали матеріали Всеукраїнських конференцій, документи Міністерства освіти і науки, Академії педагогічних наук, нові цікаві освітянські проекти.

       Разом із можливістю вивчати роботу шкіл України з’явилась потреба представлення діяльності і нашого освітнього закладу у всесвітній мережі Інтернет. Так ведеться робота щодо  створення свого шкільного сайту.

       Звичайно, труднощів на цьому шляху більш, ніж достатньо. Значною перешкодою, зокрема, можна назвати недостатнє  фінансування розвитку комп’ютерних технологій у наших школах, а ці технології надзвичайно дорогі (вартість комп’ютерів, їх модернізація, обслуговування, мережа, придбання програмного забезпечення, підключення до мережі Інтернет); вони потребують високого фахового рівня вчителів, відповідної підготовки педагогічних кадрів та підвищення їх кваліфікації. Крім того школі  потрібний кваліфікований спеціаліст-інженер, який буде безпосередньо займатися забезпеченням та обслуговуванням комп’ютерних комплексів.

       Беззаперечно, що комп’ютерні технології сприяють активізації навчальної діяльності учнів. Тому впровадження цих засобів у сучасний навчальний процес є абсолютно природним і потрібним явищем.

                                                                                                                                                                                                   Заступник директора з навчально – виховної роботи    Будник М.А.

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Липень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Copyright MyCorp © 2018
    uCoz